Історія бібліотеки

Історія  Борисівської  сільської  бібліотеки-філії
Бібліоте́ка або книгозбі́рня (грец. βιβλιον — книжка і θηκη — сховище, скриня) — культурно-освітній заклад, що здійснює збирання друкованих і рукописних матеріалів, проводить їх опрацювання і відображення у каталогах, організовує відповідне їх зберігання, збереження і обслуговування ними читачів.
Першою відомою бібліотекою можна вважати храм в Ніппурі. У храмовій школі, т. зв. е-дубі («будинок табличок»), була знайдена Ніппурська бібліотека: понад 30 000 табличок з адміністративними, юридичними, медичними, літературними та історичними текстами, багато з яких досі не опубліковані.
В селі Борисівка, Татарбунарського району до 1951 року бібліотека існувала  при  сільському клубові, коли бібліотека налічувала вже більше як 1000 книг,  вона відокремилась від клубу як окремий культурно-просвітницький  підрозділ. Першою завідувачкою бібліотеки стала Албул Агафія Миколаївна, яка згодом була відправлена на заочне спец навчання в Білгород-Дністровський технікум культпросвітпрацівників.
З початку 1954 року бібліотеки району згідно наказу працюють з 12.00 години до 21.00, аби можна було скористатися бібліотекою кожному бажаючому.
В 1955 році  до  бібліотеки  приходить Біла  Надія  Романівна,  яку  також  відправляють  на  навчання. Після 5-ти років  роботи вона  теж  покидає  бібліотеку  і  на  її  зміну  приходить  Лазаренко Н. А.,  що перед  цим  працювала  завідуючою  сільським  клубом. За нею приходять ще декілька короткочасних бібліотекарів.
В 50-60-х рр.. часто на час відпустки бібліотекаря бібліотекою керували завідуючі клубів, що погано сказувалось на фонді бібліотеки. Книги за частую губилися та не поверталися до бібліотеки.
В 60-70-х рр..  теж був великий потік бібліотекарів. Бібліотеку потроху почали поповнювати з обласного бібколектору. В 60-хрр.,  також змінюють графік роботи. Всі сільські бібліотеки працюють з 11.00 до 20.00 години з вихідним у вівторок.
В 1971 до бібліотеки прийшла працювати Барбан Людмила  Миколаївна,  яка  покидає  бібліотеку  в  1976році  у  зв’язку  із  зміною  місця  проживання.
В 1976  році  приходить  Симонова Ганна  Йосипівна,  яка  пропрацювала  в  бібліотеці  майже  14  років  за  винятків  декретних  відпусток.
В 1980 році проходить централізація бібліотек по всій країні. В склад Татарбунарської ЦБС ввійшла і Борисівька сільська бібліотека. Тоді ж організовується й каталог, який охвачує фонд з 1975 року. Надходжень  в  80-ті  роки  було  багато  і  тому  фонди  бібліотек  поповнювались  добре. Наприклад  в  1985  році  надходжень  було  більш  як  300  екземплярів ,  а  списання  біля  60-ти. Фонд  на  той  час  складав  4698 екземплярів. ЦБС очолює тоді Лісецька Валентина Петрівна.
Організовуються школи передового досвіду при центральній бібліотеці, де бібліотекарі всього району могли навчатися не від’їдаючи далеко.
З 1988 по 1991рр. в  бібліотеці  завідуючою  стає  Миндру  Світлана  Георгіївна. Після  розвалу  Радянського  союзу  бібліотекарем  стає  Петрова  Раїса  Матвіїівна,  яка  пропрацювала  в  бібліотеці майже 5  років. В ті часи бібліотеки як і вся країна пережили тяжкі часи, коли надходжень до бібліотек зовсім не було, зарплатню затримували і навіть відправляли в відпустки за свій рахунок.
В 1996 році до бібліотеки приходить Рожка  Ріта  Іванівна.
що пропрацювала в бібліотеці 10 років, при якій покращилось і обслуговування користувачів і загальна робота бібліотеки.
В 2006-2008рр.  до бібліотеки приходить Зубак  Діна  Микитівна, яка  також  залишила  пысля  себе  схвальны  выдгуки  выд  своъх  односельчан.
Протягом 2000-х років бібліотека декілька разів змінювала своє місцезнаходження та згодом повернулася на своє історично заслужене місце, де, власне, знаходиться і до сьогодні в сільському клубі. Бібліотека має світле відремонтоване приміщення та  гарний  фонд.
 З  2009  року в бібліотеці працює теперішня завідувачка бібліотеки Мітакі Зінаїда Олександрівна, яка заснувала бібліотечний блог, з яким плідно продовжує працювати і нині.
Зараз  в бібліотеці зібрано 7111 книг з різних питань, а також газети і журнали. Обслуговується 500 користувачів різного  віку. При бібліотеці працює Театральний гурток "Колобок"


Комментариев нет:

Отправить комментарий